Events

Upcoming Events

banneryRMSSA_1080x1080px

Robinson-Martin Security Scholars Academy (RMSSA) is a two-semester educational program that has, to date, trained over six hundred highly trained, young security professionals who are indispensable for safeguarding the hard-fought freedoms of the Czech Republic and made them valuable contributors to common security, economic and foreign policy structures like NATO, the EU and others.

7th_space_conf_logo_s_datem

The Prague Security Studies Institute (PSSI) plans to hold its 7th Space Security Conference since the inception of its Space Security Program in 2010. Entitled “Forging Strategic Partnerships in the Global Space Race”, it will be held on 23-25 June 2024, in Prague, Czech Republic.

 

Past Events

fb_cover_dezinfo-debata_listopad_2021

PSSI pořádal debatu o perspektivách české bezpečnosti. V rámci akce byla představena studie mapující odolnost zemí střední a východní Evropy vůči vlivovému působení autoritativních států. Následoval kulatý stůl zaměřený na výhledy do budoucna a úkoly pro budoucí politickou reprezentaci.

PSSI_Economics-and-Technology-Emerging-New-Threats_v_960x503

The Prague Security Studies Institute conducted a lecture evening entitled “Economics and Technology: Emerging New Threats” which took place on November 9 at the American Center.

twitter_cover_dezinfo-debata_podzim_2021

Parlamentní volby se blíží a česká veřejná debata se vyostřuje. V této situaci se daří dezinformacím, hoaxům a konspiracím poškozujícím jednotlivé subjekty. Zkušenosti z minulosti ukazují, že můžou mít dopad na volební výsledky.

238721213_10159624091343156_4115243789950078299_n

PSSI Vás zve na sledování online streamu diskuze s experty a zástupci politických stran na téma společenské odolnosti vůči vnitřním a vnějším hrozbám v regionech V4, Východního partnerství a západního Balkánu s důrazem na český kontext.

ochrana_EU_parlamanet_fb

V dnešním globalizovaném světě k sobě mají světové mocnosti blíže než kdy dřív, a to především díky ekonomickým, kulturním a politickým vazbám. Toto propojení však může být lehce zneužito k prosazování vlastního vlivu uvnitř cizích států, o čemž se Evropská unie v posledních letech přesvědčila, protože se stala cílem vlivových operací autoritářské Číny a Ruska. Jakým způsobem tyto mocnosti svůj vliv v EU prosazují a do jaké míry mohou ovlivnit jednu z jejích nejdůležitějších institucí, Evropský Parlament?