Events

Upcoming Events

Dezinformace o válce na Ukrajině a strategická komunikace_585x516px

Válka na Ukrajině od února tohoto roku zásadně formuje veřejný společenský diskurz i politickou debatu v naší zemi. Dezinformační média se snaží podávat falešný obrázek dění na frontě, podrývat ochotu přijímat ukrajinské uprchlíky, narušovat politickou vůli k dodávkám zbraní a další pomoci Ukrajině a vyvolávat paniku z možné eskalace konfliktu, včetně jaderné eskalace.

What you need to know about China-in-Europe -- economic ties, covert activities, technology transfer, and more

Ms. Didi Kirsten Tatlow, Senior Reporter for International Affairs at Newsweek, will deliver an online guest lecture entitled “What you need to know about China-in-Europe -- economic ties, covert activities, technology transfer, and more” on November 30, 2022.

Past Events

LOGO_EUSPA_vertical_quadri transparent 300ppi

Mr. Stefano Iannitti, Head of the Security Department at European Union Agency for the Space Programme (EUSPA), delivered an online guest lecture entitled “The Link Between Space and Security: The Role and the Experience of the EU Agency for the Space Programme” on December 6, 2021. 

fb_cover_dezinfo-debata_listopad_2021

PSSI pořádal debatu o perspektivách české bezpečnosti. V rámci akce byla představena studie mapující odolnost zemí střední a východní Evropy vůči vlivovému působení autoritativních států. Následoval kulatý stůl zaměřený na výhledy do budoucna a úkoly pro budoucí politickou reprezentaci.

PSSI_Economics-and-Technology-Emerging-New-Threats_v_960x503

The Prague Security Studies Institute conducted a lecture evening entitled “Economics and Technology: Emerging New Threats” which took place on November 9 at the American Center.

twitter_cover_dezinfo-debata_podzim_2021

Parlamentní volby se blíží a česká veřejná debata se vyostřuje. V této situaci se daří dezinformacím, hoaxům a konspiracím poškozujícím jednotlivé subjekty. Zkušenosti z minulosti ukazují, že můžou mít dopad na volební výsledky.

238721213_10159624091343156_4115243789950078299_n

PSSI Vás zve na sledování online streamu diskuze s experty a zástupci politických stran na téma společenské odolnosti vůči vnitřním a vnějším hrozbám v regionech V4, Východního partnerství a západního Balkánu s důrazem na český kontext.